Binárna (NE)realita ???

Posted: 2009/03/05 by mimoprostor in Blogz, Jeby-hlášky-reklama-výroky-bez hranic, Myšlienky v pohybe
Značky:, , , ,

Pozerám z okna električky, vonku je mizerné počasie . Neprší ani nesneží , ani nefúka vietor , je proste len šedo pod veľkým oparom hmly a smogu tohoto mesta som nedôverčivý v tomto počasí voči všetkému čo o sebe tvrdí že myslí , nevidiet oblohu ani slnko je to ako neónové osvetlenie nad nami ako nad pokusnými myškami.

Pozerám z okna a premýšlam nad ránom ako naprogramovane vstávam tesne pred zazvonením budíku ako pravidelne dookola podstupujem ten samý rituál odkladania budíka a znovu sa preberania ako som si to len inteligentne nastavil aby som mezdi rannou kávou a cigaretou nestíhal myslieť na to čo robím , aby som nestíhal myslieť na to že toto vôbec nieje ráno že toto predsa nemôže byť normálne . Koľko ešte týchto tupých nacvičených rán ?

Snažím sa to nevnímať chvýľku premýšlam nad algoritmom semaforu štvorprúdovej križovatky aby som sa rozptílil.

Neúspešne, som tam znova znova ničím, než číslom než IDčkom v systéme, znova ovcov čo ide do svojej práce, znova len bodom bez rozmeru v striktne rozmernom systéme ako jeho súčasť ako daľší nahraditeľný Bod/proces . Pohnem sa niekedy a bude to vlastne pohyb ? alebo len proste ako sa na bod patrí zmením súradnice opäť len v rámci vymedzenej množiny možného / dovoleného.

Pozorujem spolucestujúcich chladné tváre bez úsmevu, prevažne pohľad ryby. Je toto naozaj skutočné ? Toto nieje neurónová sieť ktorá tu bola včera, je amorfná a nenecháva pre mňa na ráno mapu/návod aby som sa vyznal kde čo hľadať. Prebudil som sa ráno a vstal naozaj s postele ? Kde je realita ?  Dotknem sa okna, je chladné, nachviľku sa ma zmocní pocit že je to skutočné ale … stále je tam ale maličké velké ale ktoré mi podrýva piliere presvedsenia , že čo je možné pozorovať ešte nemusí bezpodmienečne  znamenať jeho skutočnosť .

A znova sa ocitám v práci teraz už uspešne zaradený naučili nás čítať a písať, aby nás mohli naučiť ostatné a nakoniec ( alebo to bolo na začiatku ) vás naučia narábať z informáciami či chcele alebo nie či si to uvedomujete , alebo to robíte neuvážene . Dostáva sa vám indexov spoločnosti v podobe znakov , hudby , takzvanej kultúry…  . Masmédiá nám masírujú mozgové bunky len čo ráno vsaneme z postele , zahrňujú vás/nás všetkým tým nepodstatným v horšom prípade extrémne pekným / dobrým / zlým / krutým aby získali našu pozornosť .  A naša sieť začína mať pocit že vie .  Toto je zlo spoločnosti v ktorej sa človek eše nehanbý rozprávať o sebe.

Sedím a logujem sa do sveta kde niesom (paradoxne) len bodom kde niesom len IDčkom , do sveta kde sa môžem voľne pohybovať a voľne vzdelávať do sveta kde váš názor zaujíma značne relevantnú hodnotu v daných informačných uzloch. Už niesom len nehmotným bodom v systéme z obmedzeným priestorom a daným vektorom pohybu som nehmotným bodom ktorý je vyjadením, ktorý dokáže zaujať postoj jemu vlastný, ktorý dokáže rozhodovať a na základe týchto rozhodnutí konať , na základe svojich činov pozorovať ako sa bude systém ďalej chovať. Bodom ktorý dokáže pozorovať a vyvodzovať závery na základe týchto informácií, IDčkom ktoré je schopné sa v danom systéme pohybovať , učiť a reagovať .

Je to slobodný priestor a je na každom IDčku 😉 akým spôsobom ho môže pre seba využiť.

Komentáre
  1. alenkabezberanka píše:

    a já se ptám… Kdy se Ti to stalo?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s